פנינה ברמוחה

מנהלת בית חינוך "צור יצחק"

טל: 09-9743600 פקס: 09-9743599   Zyschool1@gmail.com

20150320 133327

בית חינוך "צור יצחק" הנו הצעיר מבין מוסדות החינוך במועצה האזורית דרום השרון.

אנו מחנכים את תלמידינו לערכים של כבוד האדם, אהבת דעת ותרבות, מעורבות חברתית ושמירה על העולם הסובב אותנו. ערכים כמו דאגה לזולת, אחריות, שמירה על המשאבים וסביבה אסתטית ומטופחת הם המסר החינוכי שלנו.

אנו מעודדים פעילויות ויוזמות למען החברה התורמות להגדלת המעורבות וההתנדבות בקהילה, מחזקות את תחושת השייכות למקום של כל תלמיד כאזרח יצרן התורם לחברה.

"למדינת ישראל אין אוצרות טבע,

אין מכרות פחם ואין נפט.

אוצר הטבע הרציני ביותר שלנו, הוא הילדים שלנו"

(יצחק רבין, טקס סיום מחזור של בית הספר לפיקוד ומטה 27.08.1992)

להמשך

 

ביום חמישי האחרון, 04/06/15, הגיש  בית חינוך צור יצחק בקשה להסמיכו כבית ספר ירוק בוועדת הסמכה לבית ספר ירוק במשרדי המשרד להגנת הסביבה ברמלה. בית הספר הגיע בהרכב רחב יחד עם תלמידים והציג עשייה מרשימה מקדמת קיימות שהחלה ממש מיומו הראשון של בית הספר. זמן קצר לאחר ישיבת הועדה ,התקשרה נציגת משרד החינוך לעדכן כי בית הספר עבר בהצלחה מרובה את הועדה וכי הצוות השופט התרשם מאוד במהלך הועדה מהפעילות הנרחבת של בית הספר.
בית חינוך צור יצחק (ע"ש יצחק רבין ז"ל) חרט על דגלו להמשיך את מורשתו של רבין בקידום ערכי הנתינה, המעורבות, האכפתיות ואהבת העם והמדינה. ערכים אלו הינם לטעמנו הבסיס בחינוך לקיימות בכלל ובתוכנית זו בפרט. תפיסתנו את החינוך לקיימות והחינוך הסביבתי הינה בבחינת תפיסה רחבה הכוללת היבטים של צדק סביבתי, חברתי וחלוקתי. אנו יודעים כי לאורח החיים כיום, הכולל את הבחירות היומיומיות בכל תחומי חיינו השלכות מזיקות על הסביבה, על החברה ובכך גם על התרבות והשלכות על הכלכלה המייצרות מציאות כלכלית היוצרת פערים וחוסר שוויון. בחירות אלו טומנות בחובן שאלות מוסריות, עליהן אנו מבקשים לתת את הדעת בתוכנית זו. מטרת…
ה"אני מאמין הבית ספרי" דוגל בשיתוף פעולה בין הורים מורים ותלמידים ביחד נקדם ונגבש את "גאוות יחידה" . יצירת דפוסי הידברות וקבלת החלטות משותפות בין באי בית החינוך.  
עמוד 1 מתוך 2