אגף תרבות ואירועים מתכבד להזמינכם, לכנס חבורות הזמר לשנת 2018. מוצ"ש, 3.2.2018, בשעה 20:30, היכל התרבות דרום השרון. בהנחיית העורך והמגיש, נועם גילאור.

קבינט הדיור מתכנס היום, יום שני 15/01/18,  במשרד ראש הממשלה להכרזה על המתחמים המועדפים לדיור במסגרת הותמ״ל.

על המוקד הפעם קרקעות צופית גן חיים וניר אליהו, עליהן מתכננת הממשלה הקמת 4,500 יח׳ דיור בבנייה צפופה ורווייה של רבי קומות צמוד לבתי מושב צופית.

הכרזה שתחסל הלכה למעשה את המושב לאחר שתותיר אותו ללא אדמות חקלאיות, תוך יצירת כאוס תחבורתי ועומסי תנועה קשים מאוד.

פוסט מדף הפייסבוק של ראש המועצה, ד״ר מוטי דלג׳ו

מועצה אזורית דרום השרון שמחה להזמינכם לרישום ילדכם למוסדות החינוך לשנה"ל תשע"ט.

הרישום יחל מיום ראשון, ה' בשבט התשע"ח, 21 בינואר 2018 ויסתיים ביום שני, ד' באדר התשע"ח, 19 בפברואר 2018.

ראיון של ראש מ.א. דרום השרון, ד״ר מוטי דלג׳ו, במסגרת תוכניתם של וילנסקי את ברדוגו בגל״צ מיום 14/01/18

מהפוסט של ראש המועצה בפייסבוק

ביום שלישי, 16.1.18,  תתקיים באולם הכנסים בדרום השרון התרמת דם  בין השעות  15:00 - 20:30.

אמש, יום ד׳ 10/01/17,  התקיימה במועצה סדנת תכנון סביבתית לנציגים מוועדת התכנון המקומית ולחברי ועדות התכנון ביישובים.

הסדנא יוזמת הפורום לתכנון מקומי - שהוקם על ידי החברה להגנת הטבע והמשרד להגנת הסביבה, ומטרתו העלאת המודעות להיבטים סביבתיים בתכנון המקומי.

הנושאים הנמצאים על הפרק הם שמירה על אגני ניקוז, שמירה על השטחים הפתוחים, איזון בין שימור לפיתוח, מניעת מטרדים משימושי קרקע שונים וכו'.

דרום השרון - שומרים על הירוק של כולנו.

עו״ס ורכזת סדר דין

טל: 03-9000585 פקס: 03-9000590  etif@dsharon.org.il

עו״ס ואחראית תחום אלימות המשפחה

טל: 03-9000666 פקס: 03-9000590  ben-artzi@dsharon.org.il

עו״ס ואחראית תכנית נתיבים להורות

טל: 03-9000642 פקס: 03-9000590  sharon@dsharon.org.il

תוכנית "נתיבים להורות", הנה תוכנית של משרד הרווחה המתווה מודל לטיפול בילדים והוריהם תוך שימת דגש על שיפור ושיקום מערכות היחסים בין בני המשפחה. 

הרציונאל העומד מאחורי תוכנית זו הוא לפגוש את צרכי המשפחה בצורה אינטנסיבית במשך תקופה מוגבלת של כשנה - שנה וחצי (תקופת הטיפול במרכז) ובכך לנסות לקדם את המשפחה כמה שיותר במספר מישורים במקביל. זאת, על ידי בניית תוכנית כוללת וייחודית לכל משפחה, שיתוף המשפחה בעיצוב תוכנית הטיפול עבורה, שימוש בכלים טיפוליים יצירתיים וחווייתיים (אמנות, הבעה, בעלי חיים) וכן שיתוף פעולה עם שירותים בקהילה.

דו״ח הועדה לתכנון ובניה בדרום השרון לשנת 2017הועדה המקומית לתכנון ובניה הינה המוסד התכנוני של הרשות המקומית, כמו כן היא הגוף הסטטוטורי לאכיפת חוק התכנון והבניה בתחום שיפוט המועצה.

פעילות הועדה מתחלקת לשלושה תחומים עיקריים: תכנון, רישוי ופיקוח. שלושת תחומים אלו אחראים על התכנון, יישום התכנון ואכיפתו, החל בתכנון הכולל, דרך היתרי בניה , פיקוח על הבניה ומתן אישורים כנדרש. תחומי הפעילות של הועדה מגוונים וכוללים:

תכנון תכניות אב, תכניות מתאר ומפורטות, איחוד וחלוקה והפקעות. ב. תכניות בינוי, פיתוח ותשתיות. ג. רישוי - בקשות להיתרי בניה, שימושים חורגים, פל"ח, פוטו-וולטאי. ד. פיקוחעלהבניה. ה. שרות לציבור במתן אישורים שונים: רישום בטאבו, היטל השבחה, הלשכה לסטטיסטיקה ומידעתכנוני כללי לבקשות היתרים ולתב"עות (תכניות בניין ערים). ב 1.1.2016 נכנס לתוקפו תיקון 101 לחוק התכנון והבניה הכולל רפורמה בהליכי רישוי בניה. הועדה המקומית הוכשרה ונערכה ליישום הרפורמה בהכשרת כ"א מקצועי ועדכון מערכות המחשב הנדרשות ונחשבת לאחת הועדות המובילות ביישום החוק ועבודה תקינה של הצוות המקצועי בוועדה המקומית.

עו״ס ״קהילה תומכת נכים״ ואוטיזם (עד גיל 18)

טל': 03-9000581 | פקס: 03-9000590 | yaela@dsharon.org.il

 כלנית קין מרמות השבים מציגה את צילומיה העוסקים בנשיותה, בחוויותיה הרוחניות והתרבותיות,בבחושיה, בפנטזיות שלה, במוחה, בצורתה, במחשבותיה, ובכאביה. כל זה בתוך הסביבה בה היא מתקיימת.

תערוכת תמונות של כלנית קין מוצגת באולם הכניסה של מ.א. דרום השרון החל מיום 03/01 ועד ליום 31/01.

 

ביום שישי האחרון (22.12.17) הוכתרו צעירי נוה-ימין אלופי המועצה בכדורגל, שנה שנייה ברציפות!

לאחרונה ננשכו תושבים, חיות בית ומשק באזור עמק המעיינות ועמק חרוד על ידי חיות חולות כלבת. זוהי מחלקה מסוכנת לבני אדם ולבעלי חיים והיא מחייבת טיפול מיידי. מעבירי המחלה העיקריים הם תנים, שועלים וכלבים משוטטים, והיא מועברת במגע בין חיה נגועה לחיה שאינה מחוסנת. להתפרצות הנוכחית אחראים בעלי חיים נגועים שבאו מירדן.

על מניעת מחלת הכלבת מופקד משרד החקלאות, והוא מוציא הנחיות לריסון המחלה ולטיפול בה. עם זאת, מאחר שמעבירות המחלקה בגל הנוכחי הם גם חיות בר (בעיקר תנים), גם רשות הטבע והגנים מעורבת במאבר להתפשטותה.

הרשות, בשיתוף מרכז המועצות האזוריות, פועלת להעלאת המודעות בקרב הרשויות, החקלאים והתושבים לדרכים ולאפשרויות למיגורה של המחלה. חשוב להבין שצמצום התפשוטות המחלק הוא בידיים של כולנו.

מצורף דף מידע של מרכז המועצות האזוריות ורשות הטבע והגנים

ביום א, 17/12/17, נערך ברמת הכובש מחנה אימון של קבוצת הנוער בנות של הפועל גנ"צ ורבורג דרום השרון בכדורעף ביחד עם קבוצת הנוער של מכבי תל אביב (שתי הקבוצות הפיבוריטיות בליגת הנוער בנות לאומית דרום).

ביום רביע, 13/12/2017, התקיים מרוץ הלפיד לתיכונים עמי-אסף וירקון. התלמידים הגיעו עם חולצות המרוץ, דגלים והרבה מצב רוח ורצו במקצים של 3 ו-5 ק"מ, במסלול טבע מאתגר במיוחד.

בסיום המרוץ עברו התלמידים הישר אל אולם הספורט, שם התקיימה הרצאה מרתקת של הטניסאי אנדי רם.

מדף הפייסבוק של המועצה

מה פרוש המילה קשיש לילד בגן ? האם אפשר לגשר על פער הדורות בין ילדי הגן לגיל השלישי ?  

ביום רביעי, 13/12/2017,  נר שני  של חנוכה, הוכיחו ילדי גן הילדים אלון ממתן וחברי מרכז היום לקשיש של נווה ימין שאפשר ואף כדאי כשחגגנו ביחד את מסיבת החנוכה.

דרושות תומכות חינוכיות (סייעות משלבות) וסייעות רפואיות לעבודה בשעות הבוקר במסגרות החינוך (גנים/בתי ספר) במ.א. דרום השרון.

ממשיכים במאבק נגד הותמ״לכחלק מהמאבק שלנו כנגד הותמ״ל לשמירת השטחים החקלאיים והפתוחים נעניתי לפנייה להשתתף בפאנל במסגרת ״ועידת עכו לעירוניות״.

המאבק שלנו חייב להיות רוחבי ומקיף ואנו נדרשים לפעול בכל החזיתות; רשויות עירוניות, 15 הערים הגדולות, מתכננים, אדריכלים, נציגי ממשלה וכדומה.

זו השנה ה-20 ברציפות בה מוענק למועצה פרס שר הפנים על ניהול הניהול הכספי המיטבי.

בקריטריונים להענקת הפרס: - סדרי עבודה ומנהל; - יעילות כספית וביצוע תקציב; - העסקת עובדים וניהול ההון האנושי; - ניהול התאגידים העירוניים; - היערכות לחירום; - רישוי עסקים.

בשבוע שעבר התארחו בני נוער מהמועצה אצל השר גלעד ארדן במסגרת קורס שגרירים צעירים, לאחר ששבו ממשלחת בשבדיה.

השנה הצדיע המופע לזמר והיוצר אריק איינשטיין ז"ל, עם שירי הילדים של הזמר.

ביום שבת נערך פסטיבל שירי הילדים השביעי של המועצה בהיכל התרבות דרום השרון, בהשתתפות למעלה מ - 100 מילדי המועצה ובהנחיית השחקנית והדוגמנית רוסלנה רודינה.

מצ״ב מועדי חיסון כלבים ביישובי דרום השרון - ינואר עד מרץ 2018

חיסון כלבים נגד כלבת ניתן לבצע גם  במוקד השירותים הווטרינריים בצומת מסובים (צמוד לספארי).

השירותים הווטרינריים - דואגים, שלא תדאגו!

"בדרום השרון",  עיתון המעוצה האזורית דרום השרון.

גיליון 91 - דצמבר 2017

שידור הוידאו מכנס חרום בנושא הקמת תחנות כח מונעות גז בסמיכות לישובי המועצה שהתקיים ביום א׳ 10/12/2017 באולם הכנסים בדרום השרון.

 

מופע האופרה המרהיב ״חליל הקסם״ של מוצארט, בתרגומו של אהוד מנור, הקסים השבוע את תלמידי כיתות ה' שלנו.

המוזיקה, המשחק, התלבושות והתפאורה המרשימים העצימו את תחושת החוויה של התלמידים והכניסו אותם לעולם חדש וקסום של האופרה. ההכנה המוקדמת שנעשתה בכיתות עם זמרי האופרה, ללא ספק הוכיחה את עצמה.

מרכז הדרים בשדה ורבורג מציע מספר חוגים לטובת קהל ותיקי המועצה:

 חוג אומנות בפסיפס- יום ג׳ בין השעות  16:30- 19:30 האזנה מודרכת  למוזיקה קלאסית-פסנתר (7 מפגשים בשנה) בימי ב' בין השעות 19:00-20:30.למידע אודות חוג האזנה מודרכת למוזיקה קלאסית בהדרכת ילנה צ׳ודקוב הקליקו כאן. חוג לפיסול בעיסת נייר - בימי ה' בין השעות 10:30-12:30

לפרטים נוספים והרשמה לחוגים ניתן לפנות לרינת וסרמן בטל:.0547552919.