כפר סירקין

על היישוב

כפר סירקין

כפר סירקין הוא מושב באזור השרון ממוקם מזרחית פתח תקווה, ונמצא בתחום השיפוט של המועצה האזורית דרום השרון.  מתגוררות בו כיום כ- 250 משפחות. והוא עומד בפני הרחבה שתכפיל את מספר המשפחות בכפר.

המושב גובל בשכונות עמישב ושיכון בילינסון ממערב. מצפון נמצא מחנה צבאי גדול. בתוך השטחים החקלאים המזרחיים של הכפר עוברים כביש חוצה ישראל (מס' 6) ומסילת ברזל. השטחים הדרומיים של הכפר תחומים על ידי כביש מכבית (מס' 471).

לאתר היישוב: http://www.kfarsirkin.org.il/

להמשך

דרכי התקשרות

הילה כהן- מזכיר                       mazkir@sirkin.co.il

טל.    9328766 - 03

פקס: 9332405 - 03

מזכירות כפר סירקין- לימור       sirkin@sirkin.co.il

היסטוריה

כפר מלל

היישוב נקרא על שמו של נחמן סירקין שהיה מראשי תנועת העבודה הציונית.

אדמותיו נקנו באוגוסט של שנת 1934 מבעלי הקרקע הערבים - עומר אל ביתר. בעלי קרקעות סמוכות בקשו לבטל את המכירה ולרכוש בעצמם את הקרקעות בהתאם לדין זכות קדימה, אולם תביעתם נדחתה לאחר שלא הצליחו להפקיד בקופת בית המשפט את הסכום הנדרש לרכישת הקרקע ולא הביאו הוכחות שביכולתם לרוכשו‏[1].

תושבי הכפר הראשונים עלו לקרקע בשנת 1936. בשנים 1936-1939 הכפר שימש כמאחז יהודי במשך המרד הערבי הגדול, והוא סבל מהתקפות מערביי הסביבה‏[2].ההגנה השתמשה בו במאבקה בערבים בסביבתו, ולהסלקת כלי נשק בלתי חוקיים. בשנים הראשונות טרם נסלל כביש גישה לכפר במלואו‏[3].

להמשך

מפה

ביום שלישי, 28/06/16, התקיים יום ילק"מ בבית הספר כצנלסון בכפר סירקין, עם שפע של הפעלות והדגמות לילדי בית הספר, להיכרות עם שירותי הביטחון וההצלה.
״מקהלת נרקיסים״ כפר סירקין מנהל מוסיקלי: צביקר קמינר פסנתרנית: רינה לב עמי שרים ולומדים. לומדים ושרים.
בתאריך ה- 20.7 הכינו  גני הילדים "גפן" ו"איריס" שבכפר סירקין חבילות שי לחיילים. ילדי כל גן ילדים הכינו יחד עם צוות הגן ועזרה מהורי הילדים חבילות שי בו נכללו מצרכים וציורים.  כל אחד תרם את שלו: ההורים תרמו בכך שהביאו את מצרכים, צוות הגן ארגן קרטונים והוסיף מצרכים נוספים והילדים מצידם ציירו ציורים לחיילים וכתבו ברכות.